W Polsce padł rekord wszech czasów. Od 100 lat nie było tak gorąco
Zdjęcie: Historyczny upał w Polsce. Padł rekord sprzed ponad 100 lat HJBC / Adobe
To już oficjalne – w Polsce padł rekord najwyższej temperatury w historii pomiarów. W Słubicach odnotowano 40,5 st. C, bijąc rekord utrzymujący się od ponad 100 lat. Służby ostrzegają, iż ekstremalny upał stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, a po nim mogą nadejść gwałtowne burze.










![Ostrzeżenie przed wysokim stężeniem ozonu. Co to oznacza dla naszego zdrowia? [KOMUNIKAT]](https://dziennikplocki.pl/wp-content/uploads/2026/06/1-10.jpg)



