Pacjenci z hemofilią tracą dostęp do leczenia po 18. roku życia. Potrzebne pilne zmiany

rynekzdrowia.pl 4 godzin temu
Zdjęcie: Na hemofilię A choruje w Polsce 2,5 tys. osób Pixel-Shot / Adobe


Są już pierwsze przypadki pacjentów z hemofilią A wychodzących z pediatrycznego programu lekowego i przechodzących do Narodowego Programu Leczenia Chorych na Hemofilię dla dorosłych, gdzie okazuje się, iż nie spełniają kryteriów i nie kwalifikują się do dotychczasowej terapii. Jednocześnie muszą ją kontynuować.
Idź do oryginalnego materiału