Pacjenci z hemofilią tracą dostęp do leczenia po 18. roku życia. Potrzebne pilne zmiany
Zdjęcie: Na hemofilię A choruje w Polsce 2,5 tys. osób Pixel-Shot / Adobe
Są już pierwsze przypadki pacjentów z hemofilią A wychodzących z pediatrycznego programu lekowego i przechodzących do Narodowego Programu Leczenia Chorych na Hemofilię dla dorosłych, gdzie okazuje się, iż nie spełniają kryteriów i nie kwalifikują się do dotychczasowej terapii. Jednocześnie muszą ją kontynuować.










![Ostrzeżenie przed wysokim stężeniem ozonu. Co to oznacza dla naszego zdrowia? [KOMUNIKAT]](https://dziennikplocki.pl/wp-content/uploads/2026/06/1-10.jpg)



