KIF i NIL rozpoczynają wspólny cykl konferencji „Razem dla naszych pacjentów”

kif.info.pl 3 godzin temu

Krajowa Izba Fizjoterapeutów oraz Naczelna Izba Lekarska nawiązują współpracę, której celem pozostało skuteczniejsze wspieranie pacjentów poprzez rozwój współpracy między fizjoterapeutami i lekarzami. Efektem wspólnej inicjatywy będzie nowy cykl konferencji pod hasłem „Razem dla naszych pacjentów”.

Decyzję o rozpoczęciu współpracy podjęli prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów dr hab. n. kf. Agnieszka Stępień oraz prezes Naczelnej Rady Lekarskiej dr n. med. Łukasz Jankowski.

Nowy cykl konferencji ma służyć budowaniu jeszcze bliższych relacji pomiędzy przedstawicielami obu zawodów medycznych, wymianie doświadczeń oraz promocji modelu opieki opartego na współpracy interdyscyplinarnej. W centrum wszystkich działań znajduje się pacjent oraz jego potrzeby zdrowotne.

Przenosimy współpracę między samorządami zawodów medycznych na wyższy poziom. Stawiamy na uzupełnianie kompetencji fizjoterapeutów i lekarzy z korzyścią dla pacjenta. Zaczynamy od takich obszarów jak medycyna sportowa, geriatria, onkologia i pulmonologia – podkreśla dr hab. n. kf. Agnieszka Stępień, prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów.

Wspólna inicjatywa ma również wymiar edukacyjny. Jej celem jest propagowanie wiedzy na temat profilaktyki zdrowotnej oraz roli fizjoterapii jako integralnego elementu procesu leczenia i powrotu do sprawności. Organizatorzy podkreślają, iż świadomy pacjent aktywnie uczestniczy w terapii, co przekłada się na lepsze efekty leczenia.

Pierwsza konferencja z cyklu „Razem dla naszych pacjentów” odbędzie się już 14 lipca.

Szczegółowe informacje dotyczące programu oraz zostaną opublikowane w najbliższym czasie.

Idź do oryginalnego materiału