TMD w praktyce stomatologicznej: od diagnozy po kompleksowe leczenie [webinar]

dentonet.pl 2 tygodni temu
Zdjęcie: TMD w praktyce stomatologicznej: od diagnozy po kompleksowe leczenie [webinar]


W środę 23 kwietnia o godz. 17:00 odbędzie się organizowany przez markę Haleon webinar „TMD w praktyce stomatologicznej: od diagnozy po kompleksowe leczenie”. Spotkanie poprowadzi dr n. med. Joanna Smardz – specjalistka protetyki stomatologicznej, adiunkt w Katedrze Stomatologii Doświadczalnej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Zaburzenia skroniowo-żuchwowe (TMD – temporomandibular disorders) stanowią istotne wyzwanie w codziennej praktyce stomatologicznej. Objawy, takie jak ból stawu skroniowo-żuchwowego, ograniczona ruchomość żuchwy czy odgłosy przeskakiwania i „trzaskania” w stawie, mogą znacząco obniżać jakość życia pacjentów i prowadzić do poważniejszych powikłań.

Właściwa diagnoza TMD wymaga holistycznego podejścia, uwzględniającego zarówno ocenę kliniczną, jak i zaawansowane metody diagnostyczne, w tym badania obrazowe oraz analizę czynnościową układu stomatognatycznego. Leczenie natomiast powinno być dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta i obejmować zarówno metody zachowawcze, jak i – w uzasadnionych przypadkach – interwencje chirurgiczne.

Zagadnieniu kompleksowej pracy z pacjentami z zaburzeniami TMD poświęcony będzie webinar „TMD w praktyce stomatologicznej: od diagnozy po kompleksowe leczenie” organizowany przez markę Haleon – globalnego eksperta w zakresie zdrowia jamy ustnej, który łączy zrozumienie potrzeb pacjentów z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć naukowych.

Webinar odbędzie się w środę 23 kwietnia 2025 r. o godz. 17:00. Poprowadzi go dr n. med. Joanna Smardz – lekarz dentysta, specjalistka protetyki stomatologicznej, adiunkt w Katedrze Stomatologii Doświadczalnej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. W swojej pracy klinicznej, badawczej i dydaktycznej od lat zajmuje się interdyscyplinarnymi zagadnieniami związanymi ze zdrowiem jamy ustnej, medycyną snu, bólem ustno-twarzowym, zaburzeniami skroniowo-żuchwowymi oraz bruksizmem, łącząc wiedzę kliniczną z badaniami naukowymi.

Podczas webinaru będzie można dowiedzieć się:

• jak rozpoznać objawy i przeprowadzić diagnostykę zaburzeń skroniowo-żuchwowych w codziennej praktyce stomatologicznej,

• jakie metody znajdują zastosowanie w terapii zaburzeń skroniowo-żuchwowych,

• jak kooperacja interdyscyplinarna może poprawić efektywność leczenia pacjentów z zaburzeniami skroniowo-żuchwowymi.

Udział w webinarze jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja w serwisie Haleon Health Partner, gdzie odbędzie się transmisja. Dołącz do wydarzenia i dowiedz się, jak w codziennej praktyce skutecznie pomagać pacjentom z zaburzeniami skroniowo-żuchwowymi!

Idź do oryginalnego materiału