70 proc. pacjentów poza kolejką. NFZ: szpital został ukarany kolejny raz

rynekzdrowia.pl 5 godzin temu
Zdjęcie: NFZ: Klinika Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi UCK WUM ponownie ukarana za przyjmowanie pacjentów poza kolejnością Tupungato / Adobe


Prawie 70 proc. pacjentów było przyjmowanych poza oficjalną kolejką w jednej z klinik UCK WUM – wynika z kontroli NFZ. Fundusz po raz kolejny ukarał szpital, tym razem nakładając blisko 300 tys. zł kary, a sprawa trafiła również do prokuratury. To kolejny przypadek nieprawidłowości na listach oczekujących w stołecznej placówce.
Idź do oryginalnego materiału