Tusk oczekuje raportu o nadużyciach. W lipcu Najwyższa Izba Kontroli sprawdzi wynagrodzenia medyków
Zdjęcie: Tam, gdzie będą uzasadnione sytuacje, będzie to także owocowało wnioskami prokuratorskimi PAP/Radek Pietruszka / PAP
Najwyższa Izba Kontroli rozpocznie w lipcu kontrolę zatrudnienia i wynagradzania personelu medycznego. Kontrolerzy sprawdzą m.in., jak działają mechanizmy podwyżek w ochronie zdrowia i spróbują ustalić faktyczne zarobki pracowników wybranych specjalizacji. W tym samym miesiącu NIK ma też opublikować wyniki kontroli warszawskiego Szpitala Południowego.













![Chełmscy diabetycy i emeryci wrócili z turnusu rehabilitacyjnego nad morzem [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-chelmscy-diabetycy-i-emeryci-wrocili-z-turnusu-rehabilitacyjnego-nad-morzem-zdjecia-1782200347.jpg)


