Konferencja poświęcona będzie kompleksowemu omówieniu najważniejszych wyzwań w reumatologii w Polsce – od epidemiologii, przez problem wielochorobowości, po dostęp do nowoczesnych terapii planowanych na 2025 rok. Uczestnicy zapoznają się z aktualnymi możliwościami leczenia zapalnych chorób stawów u dorosłych, takich jak reumatoidalne i łuszczycowe zapalenie stawów oraz osiowe spondyloartropatie. Omówione zostaną także najnowsze rekomendacje i sposoby personalizacji terapii.
Ważną częścią spotkania będzie tematyka leczenia dzieci i młodzieży, w tym młodzieńczego idiopatycznego zapalenia stawów oraz choroby Stilla. Zostaną również poruszone zagadnienia związane z układowymi chorobami tkanki łącznej, takimi jak toczeń czy zapalenia naczyń.
Uczestnicy dowiedzą się także, jak wygląda leczenie osteoporozy oraz innych chorób współistniejących, często towarzyszących schorzeniom reumatologicznym – m.in. z zakresu dermatologii, gastroenterologii, pulmonologii, neurologii i kardiologii.
Dodatkowo omówiona zostanie rola szczepień ochronnych, znaczenie terapii klasycznych oraz kwestie związane z monitorowaniem leczenia i dostępnością nowoczesnych leków. Spotkanie zakończy podsumowanie wyzwań stojących przed reumatologią w 2026 roku oraz przegląd obecnych zasad refundacji i dostępności terapii.
Patronat nad wydarzeniem sprawuje Polskie Towarzystwo Reumatologiczne.
PROGRAM RAMOWY |
Konferencja Programy Lekowe w Reumatologii i Chorobach Współistniejących odbędzie się w Warszawie w hotelu Radisson Blu Sobieski.
Rejestracja jest już otwarta!
REJESTRACJA |