Program konferencji Kalejdoskop Chorób Rzadkich

termedia.pl 5 godzin temu
To interdyscyplinarne wydarzenie skupi się na spektrum wyzwań związanych z rozpoznawaniem i leczeniem rzadkich chorób – od pierwszych objawów, przez diagnostykę różnicową, po nowoczesne terapie i programy lekowe.

Konferencja będzie się odbywać 3 i 4 października w Warszawie pod kierownictwem naukowym prof. dr hab. n. med. Katarzyny Życińskiej i prof. dr. hab. n. med. Tomasza Grodzickiego.

Poruszone zostaną tematy rzadkich schorzeń neurologicznych, autozapalnych, kardiologicznych i hematologicznych. Uczestnicy będą mogli zgłębić m.in. zagadnienia wczesnego rozpoznawania chorób u dzieci, nowoczesnych metod diagnostycznych i zmian w krajowym programie badań przesiewowych noworodków. Przedstawione zostaną najnowsze doniesienia dotyczące chorób ośrodkowego układu nerwowego, takich jak SLA i SM, a także rzadkich kardiomiopatii i ich powikłań.

W agendzie znajdą się także choroby zapalne, w tym choroba Stilla, zespół aktywacji makrofaga, zapalenia naczyń i choroba Castlemana. Uczestnicy przyjrzą się przypadkom dermatologicznym – od genodermatoz po hidradenitis suppurativa – oraz rzadkim jednostkom alergologicznym, takim jak HAE czy przewlekła pokrzywka.

Nie zabraknie tematów związanych z chorobami spichrzeniowymi (m.in. Fabry'ego i Gauchera), atypowym HUS, z włóknieniami płuc i mukowiscydozą. Specjalna sesja poświęcona zostanie również chorobom przewodu pokarmowego oraz transplantacji wątroby z powodu schorzeń rzadkich. Na zakończenie uczestnicy zapoznają się z najnowszymi rekomendacjami w diagnostyce i terapii miopatii zapalnych, miastenii oraz mięsaków tkanek miękkich.

To będzie duża dawka praktycznej wiedzy – idealna dla specjalistów, którzy chcą być na bieżąco z dynamicznie rozwijającym się obszarem chorób rzadkich. Udział w konferencji będzie świetną okazją do uporządkowania informacji, wymiany doświadczeń i poszerzenia kompetencji.

PROGRAM


REJESTRACJA
Idź do oryginalnego materiału