Konferencje dla lekarzy POZ tej jesieni – dodaj do kalendarza!

termedia.pl 2 dni temu
Zdjęcie: 123RF


Druga połowa 2025 r. obfitować będzie w wiele wydarzeń naukowo-szkoleniowych skierowanych do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Dokonaliśmy krótkiego ich przeglądu.




Tegoroczna edycja konferencji poświęconej chorobom tarczycy odbędzie się 29-30 sierpnia w Gdańsku. Kierownikiem naukowym wydarzenia jest prof. dr hab. n. med. Marek Ruchała.

W trakcie kolejnych sesji specjaliści omówią najnowsze trendy w diagnostyce i najefektywniejsze metody leczenia schorzeń tarczycy. Poruszone zostaną m.in. kwestie wtórnych zaburzeń funkcji tarczycy, optymalizacji leczenia orbitopatii, osi jelito–tarczyca, pułapek w leczeniu chorych na zróżnicowanego raka tarczycy, terapii ostrego zapalenia tarczycy, a także współpracy endokrynologa z anestezjologiem.

REJESTRACJA






To już dwunasta edycja wydarzenia, które w tym roku odbędzie się 10 i 11 września. Kierownikiem naukowym konferencji jest prof. dr hab. n. med. Leszek Czupryniak. Dostęp do transmisji LIVE jest bezpłatny!

Uczestnicy konferencji dowiedzą się, jak unikać różnorodnych pułapek terapii w kardiologii, diabetologii, reumatologii, ortopedii, hematoonkologii i innych dziedzinach medycyny.

BEZPŁATNA REJESTRACJA





Na ostatnie spotkanie z trzeciego cyklu „Sobota Kardiometaboliczna” zapraszamy 4 października do Warszawy.

W trakcie spotkania poruszona zostanie tematyka postępowania z pacjentami z problemami kardiologicznymi i chorobami współistniejącymi z zakresu diabetologii, endokrynologii oraz z nadwagą. Kierownikami naukowymi konferencji są prof. Aleksander Prejbisz i prof. Piotr Dobrowolski.

BEZPŁATNA REJESTRACJA





Od 24 do 26 października we Wrocławiu odbędzie się czternasta edycja kongresu PTMR. Tradycyjnie zostanie poruszonych wiele tematów związanych z medycyną rodzinną i podstawową opieką zdrowotną, w tym najnowsze wytyczne dotyczące diagnostyki i terapii chorób.

Przewodniczącą Komitetu Naukowego i Organizacyjnego wydarzenia jest dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof. UMW. Kongres odbędzie się we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia.

REJESTRACJA





14 i 15 listopada odbędzie się w Poznaniu dziewiętnasta edycja Wielkopolskich Dni Hipertensjologii. Kierownikiem naukowym konferencji jest prof. Andrzej Tykarski.

W trakcie wydarzenia eksperci omówią najnowsze doniesienia dotyczące diagnostyki i terapii nadciśnienia tętniczego. Koszt udziału w konferencji wynosi jedynie 99 zł.

REJESTRACJA





Zapraszamy na dwunastą edycję konferencji Hot Topics Diabetologia, pod kierownictwem naukowym prof. dr. hab. n. med. Leszka Czupryniaka. Wydarzenie odbędzie się w Gdyni 21 i 22 listopada.

Agenda konferencji obejmie najgorętsze i najbardziej kontrowersyjne tematy w diabetologii, o których głośno w Polsce i na świecie. Wśród omawianych zagadnień nie zabraknie nowoczesnych terapii farmakologicznych cukrzycy, innowacji w obszarze monitorowania glikemii, powikłań cukrzycy oraz indywidualizacji w leczeniu choroby.

REJESTRACJA





Zapraszamy na jubileuszową, dziesiątą edycję Świętokrzyskich Dni Hipertensjologicznych. Wydarzenie odbędzie się 22 listopada w Grand Hotelu Kielce.

Podczas konferencji przedstawione zostaną najnowsze wytyczne dotyczące diagnostyki i leczenia nadciśnienia tętniczego, w tym terapii opornego NT i schorzeń współistniejących. Kierownikiem naukowym konferencji jest prof. Beata Wożakowska-Kapłon.

BEZPŁATNA REJESTRACJA





25 i 26 listopada zapraszamy na ósmą edycję konferencji, podczas której wybitni eksperci będą się dzielić wiedzą z przyszłymi specjalistami. Wydarzenie odbędzie się w formule online – udział w wersji LIVE jest bezpłatny.

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną najnowsze ustalenia dotyczące najczęstszych przypadków, z jakimi lekarze mierzą się na co dzień. Kierownikiem naukowym konferencji jest prof. dr hab. n. med. Tomasz Grodzicki.

BEZPŁATNA REJESTRACJA





Konferencja poświęcona diagnostyce, leczeniu i profilaktyce zakażeń pod kierownictwem naukowym prof. Ernesta Kuchara, odbędzie się 2 i 3 grudnia w Warszawie – w tym roku wyjątkowo wyłącznie w formule online.

Podczas czwartej edycji konferencji Grudniowe Spotkania z Infekcjami uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać wykładów cenionych specjalistów, zapoznać się z analizami interesujących przypadków klinicznych oraz wziąć udział w rzeczowych dyskusjach. W agendzie znajdą się m.in. aktualne zagadnienia związane z antybiotykoterapią, szczepieniami dorosłych, postępowaniem w zakażeniach układu oddechowego oraz praktyczne aspekty leczenia sezonowych infekcji górnych dróg oddechowych.

REJESTRACJA





5 i 6 grudnia 2025 roku w Hotelu Hilton w Warszawie odbędzie się IV Kongres Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości. Tegoroczna edycja, organizowana pod hasłem „Otyłość. Zrozumienie. Prewencja. Leczenie”, skupi się na wielowymiarowym charakterze otyłości oraz najnowszych osiągnięciach w jej diagnostyce, terapii i prewencji.

REJESTRACJA
Idź do oryginalnego materiału