Bezpłatne badania wzroku dla seniorów w Poznaniu

powiat.poznan.pl 10 godzin temu

27 czerwca w Poznaniu odbędzie się akcja bezpłatnych badań wzroku dla osób po 70. roku życia, realizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Zachowaj Wzrok”. Program ma na celu wczesne wykrywanie chorób siatkówki, w tym zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD), jego postaci wysiękowej (nAMD) oraz cukrzycowego obrzęku plamki (DME). Schorzenia te mogą przez długi czas nie dawać wyraźnych objawów, dlatego regularne badania mają najważniejsze znaczenie dla zachowania dobrego wzroku.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym: Wojewody Wielkopolskiego, Agaty Sobczyk, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Marka Woźniaka, Starosty Powiatu Poznańskiego, Jana Grabkowskiego oraz Prezydenta Miasta Poznania, Jacka Jaśkowiaka.

Dla kogo?
Z badań mogą skorzystać osoby, które ukończyły 70. rok życia, w szczególności także osoby chorujące na cukrzycę (typu 1 i 2), bardziej narażone na rozwój cukrzycowego obrzęku plamki (DME).

Termin i miejsce
27 czerwca 2026 r.
godz. 8:00–16:00
Klinika Okulistyczna reOptis, Szpital św. Wojciecha,
ul. Bolesława Krzywoustego 114.

Zakres badań
W ramach akcji wykonywane będą:

  • badanie OCT (optyczna koherentna tomografia),
  • pomiar ostrości wzroku.

Każdy uczestnik otrzyma również materiały edukacyjne, w tym test Amslera wraz z instrukcją do samodzielnego wykonania w domu, jako element profilaktyki i monitorowania wzroku.

Zapisy
Udział w badaniach jest bezpłatny, jednak obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Zapisy telefoniczne: 886 574 738 (pon.-pt., godz. 10:00-15:00). Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje, w tym regulamin akcji oraz zasady przetwarzania danych osobowych, dostępne są na stronie: www.zachowajwzrok.pl

Idź do oryginalnego materiału